Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II

Sala treningów- świetlica, pracownia komputerowa

Sala treningów nr 10

Sala treningów - świetlica, pracownia komputerowa

Opiekun pracowni Lucyna Czopor - terapeuta

W świetlicy prowadzone są zajęcia informatyczne, teatralno- muzyczne i treningi umiejętności spędzania czasu wolnego.

Treningi informatyczne

W świetlicy znajduje się 6 komputerów, stałe łącze internetowe, skaner, drukarka, aparat cyfrowy, kamera. Zajęcia mają charakter indywidualny lub grupowy i służą pozyskiwaniu wiedzy z zakresu obsługi komputera, korzystania z internetu oraz wykorzystania tych umiejętności w życiu codziennym. W wolnych chwilach uczestnicy korzystają z gier komputerowych, które rozwijają spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, a przy okazji ćwiczą umiejętności manualne.

Treningi teatralno- muzyczne

Zajęcia teatralno- muzyczne uczą uczestników radzenia sobie ze stresem, pomagają odnaleźć się w trudnych sytuacjach. Poprzez proste ćwiczenia dramowe rozwijamy wyobraźnię, ćwiczymy pamięć, uczymy się improwizacji, wyrażamy emocje. Odgrywanie mini scenki pozwala nam na poznanie możliwości swojego ciała. Dzięki stwarzaniu sytuacji przełamujących tremę i nieśmiałość uczestnicy uczą się autoprezentacji.

Uczestnicy mogą rozwijać podstawowe zdolności muzyczne takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, koncentrację poprzez udział w zabawach umuzykalniających. Nauka piosenek i prostych tańców kształtuje zwinność, precyzję, harmonię i płynność ruchów.

Przedstawienia teatralno- muzyczne przygotowane na zajęciach mieliśmy okazję prezentować na scenie Brzozowskiego Domu Kultury. Często bierzemy udział w przeglądach artystycznych organizowanych przez zaprzyjaźnione ośrodki. Do dużych sukcesów zaliczamy wystawienie takich przedstawień jak: „Jasełka Bożonarodzeniowe”, „Misterium Męki Pańskiej- Golgota”, „Jan Paweł II”, „Balladyna”, „Ze Świętym Janem Pawłem II przez życie”.

Treningi umiejętności spędzania czasu wolnego

Przygotowywane są tutaj wszelkie wycieczki autokarowe, piesze rajdy, czynny wypoczynek przy ognisku, nad rzeką. Uczestnicy zdobyli takie szczyty jak: Smerek, Halicz, Rozsypaniec, Krzemień, Małą Rawkę, Wielką Rawkę, Tarnicę, Trzy Korony, Sarnią Skałę. Kilkakrotnie przeszli Połoninę Caryńską i Wetlińską, byli na Jeziorkach Duszatyńskich. Byliśmy na wycieczce ( między innymi) w Warszawie, Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, w Krakowie, w Zakopanem, w Krynicy, w Górach Świętokrzyskich, w Pieninach, w Wadowicach,  w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Częstochowie, w Licheniu, we Wrocławiu.

Dwa razy do roku organizujemy wyjazd do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, raz w miesiącu wychodzimy do kina Sokół w Brzozowie.

Autor tekstu Lucyna Czopor

Występy teatralne w wykonaniu uczestników ŚDS

Występy teatralne w wykonaniu uczestników ŚDS

Wycieczki

Wycieczki

Sala treningów

Sala treningów

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny