Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II

Poradnictwo psychologiczne

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzozowie zapewniamy pomoc psychologiczną w formie poradnictwa psychologicznego indywidualnego oraz grupowego.

          Poradnictwo psychologiczne indywidualne to głównie rozmowy wspierające, motywujące, terapeutyczne oraz poradnictwo dotyczące bieżących potrzeb. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mają możliwość nawiązania kontaktu z psychologiem w momentach trudnych emocjonalnie i kryzysowych, a także skorzystać z mediacji prowadzonych przez psychologa w sytuacjach konfliktowych.

              Poradnictwo psychologiczne grupowe realizowane jest w postaci zajęć profilaktycznych, warsztatów psychoedukacyjnych i integracyjnych, rozmów terapeutycznych w grupie wsparcia, a także zajęć z zakresu terapii funkcji poznawczych. Dodatkowo prowadzone są również treningi umiejętności komunikacyjnych, w tym z wykorzystaniem alternatywnych sposobów porozumiewania się dla osób z trudnościami w porozumiewaniu się mową.   

             Celem zajęć z psychologiem jest wszechstronny rozwój osobisty uczestników, poprawa i ustabilizowanie ich nastroju, zwiększenie świadomości na temat doświadczanych trudności, a także sposobów radzenia sobie z przeżywanymi emocjami, rozwijanie kompetencji  społecznych i wzmocnienie poczucia integracji z grupą. Celem zajęć jest również pobudzanie do aktywności, motywowanie do pracy nad sobą i wykorzystywania własnego potencjału, a także poprawa funkcjonowania poznawczego i zwiększanie wiedzy o otaczającym nas świecie.

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny